PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=992}

Terminator 2: Dzień sądu

Terminator 2: Judgment Day
7,6 262 858
ocen
7,6 10 1 262858
8,5 26
ocen krytyków
Terminator 2: Dzień sądu
powrót do forum filmu Terminator 2: Dzień sądu
ocenił(a) film na 10
michael_krytyk

W całej historii za najlepszy sequel uważa się Ojca Chrzestnego 2, ale moim zdaniem i tu i tu niewątpliwe arcydzieła. Nigdy nie zapomnę kolejek do kas w kinie i tłumy walące na T2.

ocenił(a) film na 9
gtelicki

Co do 2 części ' Godfathera ' pełna zgoda, jednakże jest pewna różnica ;) Sequel Ojca Chrzestnego uznaje się za najlepszą kontynuację filmową w historii ale automatycznie nie lepszą od części pierwszej. T2 to natomiast zdaniem krytyków najlepszy sequel filmowy, który wyprzedził pierwowzór :D

ocenił(a) film na 10
gtelicki

Nie rozumiem dlaczego większość osób stawia drugą część "Ojca Chrzestnego" wyżej od części pierwszej. Dla mnie pierwsza część zdecydowanie lepsza.

ocenił(a) film na 10
LeoMessi86

Ojciec Chrzestny i Terminator są lepsze od ich drugich części. Minimalnie ale jednak.

gtelicki

Odkąd pamiętam to zawsze u wszystkich znawców kina to te dwa filmy zawsze były uznawane za najlepsze sequele i podawane jako wzór. Osobiście uwielbiam Terminatora 1 i 2, ale Ociec Chrzestny numer 1 tak mnie zmęczył, że zniechęcił do dalszych części tej serii.

ocenił(a) film na 7
michael_krytyk

Błagam Cię nijak się ma do dwójki czy jedynki ,już sam bunt maszyn byłtaki sobie

ocenił(a) film na 7
MygyBulla

Cholera sorry miałem otwarte karty z czwórką i dwójką i mi się pomieszało ,myślałem że mówisz o terminatorze:Ocalenie :D

ocenił(a) film na 9
MygyBulla

Spoko ;)

ocenił(a) film na 10
michael_krytyk

W tylu filmach mówi się, że sztuczna inteligencja nas rozwali i sądzę, że taka jest prawda, ale naukowcy wciąż podążają w tę stronę - tylko po co? Ludzie są naprawdę debilami w parciu na szkło...

ocenił(a) film na 10
Sphinx_2

Ludzie byli już debilami w chwili kiedy Kain zabił Abla.

Ale naprawdę debilami to byli jak skonstruowali bombę atomową i wodorową non stop powiększając jej moc. Nie chcę nawet wiedzieć co by zrobiła taka bomba o mocy 15 MT, pewnie zniszczyłaby niemal do fundamentów 3/4 takich miast jak Nowy Jork czy Londyn.

michael_krytyk

Na pewno jeden z najlepszych sequeli , choć w/g mnie najlepszym był Ojciec Chrzestny 2.
Co do T2 , to gdy wyszedł prowadziłem sprzedaż i wymianę kaset VHS (co za czasu , łezka w oku się kręci) , na początku była dostępna czarno biała kamera z przebłyskami niebieskiego koloru a ludzie i tak się zabijali aby dostać ten film...i nikt nie narzekał...:)
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
czacza131

I ten charakterystyczny lektor:) Ogladalem taka "kasete" na sprzecie firmy SANYO. Czacha dymi! :D

Qjaf

Ja na JVC ;)

Ale patrząc z perspektywy czasu, ten lektor jest słaby jak każdy inny lektor w filmie.

ocenił(a) film na 10
marcin261287

Zarówno T1 i T2 to dzieła doskonałe.
Osobiście w dwójce najbardziej doceniam odejście Camerona od determinizmu. NO FATE !

ocenił(a) film na 10
sigon

To mi również się podoba. Kowal swojego losu. Forge your legacy!

ocenił(a) film na 10
michael_krytyk

Obok Ojca Chrzestnego II

michael_krytyk


1. Ojciec chrzestny 2
2. Gwiezdne wojny: Imperium kontratakuje
3. Władca pierścieni: Dwie wieże
4. Mroczny rycerz
5. Terminator 2
6. Obcy 2
7. Powrót do przyszłości 2
8. Mad Max 2
9. Za kilka dolarów więcej
10. Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka

ocenił(a) film na 10
obleh

Dwie wieże? Ten szajs dla smarkaczy gdzie drzewa gadają a Legolas zjeżdża sobie na tarczy jak na deskorolce przed klasykami.

ocenił(a) film na 9
ApolloCreed_

choc na solo

ApolloCreed_

Nie drzewa tylko Enty. to rasa. Bo wyobraź sobie to film FANTASY. arcydzieło w swoim gatunku. czy tak trudno to pojąć.

ocenił(a) film na 10
obleh

Akurat Powrót do Przyszłości 2 był mega chujowy. To już 3jka była lepsza.

ocenił(a) film na 8
obleh

Martwe zło 2 czy niektórzy mówią że 2 czesc Indiana Jonesa jest lepsza od jedynki i jeszcze można dołączyć Spider mena 2

michael_krytyk

Były lepsze. Imperium Kontratakuje, Mroczny Rycerz, Powrót Króla.

ocenił(a) film na 10
Cross_23

Chyba Cię pogięło.

Calvera81

tak i widocznie milionów ludzi również. a tylko ty masz rację xd

ocenił(a) film na 10
Cross_23

a co ty patrzysz na miliony? Idziesz za stadem z klapkami na oczach? Ale już widzę z kim mam do czynienia, dziecko neostrady, iksde, iksde.

Calvera81

mowi to osoba ktora ocenia mój gust.

ocenił(a) film na 10
Cross_23

Nie oceniam. Wyraziłem tylko swoje zdanie, że T2 jest lepszy niż Batmany czy Władca Pierścieni. Ty uważasz inaczej i ok. Niech tak zostanie.

ocenił(a) film na 9
michael_krytyk

Kurde, prawda, akcja i napięcie non stop

michael_krytyk

Też jestem tego zdania. Chociaż można uważać, że dwójka jest ściągnięta z jedynki, to należy wziąć pod uwagę fakt, że klimat obu filmów się różni.)
Jedynka nakręcona jest w klimacie niepokoju, lęku przed nieznanym oraz tym, że facet (T800) jest nie do pokonania przez zwykłych policjantów. Szczerze - do dziś dnia gdy oglądam jedynkę mam stracha ;)
Dwójka jest kinem typowo sensacyjnym, gdzie bardziej postawiono na działanie, szybkie tempo, gdzie maszyny nie ujawniają kim są tak naprawdę. Tylko nieliczni wiedzą kim są. Na pierwszy rzut oka wzbudzają zaufanie, mają wykonać zadanie bez zbędnego zamieszania. Można nawet sądzić, że ludzie zaczynają się przyzwyczajać do elektroniki, maszyn, stąd w jakiś sposób obojętność na tego typu gości jak terminatory ;)
No i początek lat 90. XX wieku to czas kiedy ludzie wychodzą z etapu lęku przed przyszłością, a czasy jawią się jako sama słodycz. Dlatego też klimat dostosowany do obrazu społeczeństwa w danym okresie.

ocenił(a) film na 10
Silver_33

Coś w tym jest. Trzeba przyznać że każda epoka ma swoje zalety. Lata 80 były czasem konfrontacji dwóch bloków polityczno-wojskowych i przyszłość jawiła się w ciemnych barwach ogólnoplanetarnego konfliktu. To jednak nie zaszkodziło, ale może nawet pomogło stworzyć klasyczne dziś dzieła, które pełne są suspensu i klimatu zagrożenia, pokazują drogę do zwycięstwa i akty bohaterstwa. Terminatory, Gwiezdne Wojny, Connan, i tak dalej. Lata 90 to jak pięnie ująłeś czas w którym skończył się lęk i zapanowała szczera, nieskrępowana radość, i produkcje filmowe nieco spuściły z tonu. Przykładem optymistycznego kina są choćby Faceci w Czerni, pokazujące idyllę galaktycznego multi-kulti. Podobnie było w muzyce, która się stała się wręcz zdziecinniała od tego zachwytu. Wyjątkiem był genialny film Park Jurajski, w którym skrytykowano nieskrępowany optymizm co do osiągnięć nauki. Ten film klimatem żywo przypomina lata 80 i śmiało może stanąć na półce obok klasyków tamtej dekady bez cienia żenady i wstydu wobec nich. Wszystko zmieniło się w 2001 roku. Jedenasty września uderzył w Amerykę z siłą huraganu. Dostaliśmy poważne produkcje i chłodne dramaty polityczne w antywojennym klimacie. Następna dekada to "Arabska Wiosna" i czas dalszej walki z Terrorem, tym razem Państwa Islamskiego. Problemy bezpieczeństwa narodowego zagościły na dobre w czysto rozrywkowym kinie. Masa nowych horrorów i filmów o zombiakach zdaje się odzwierciedlać czasy w których żyjemy, w tym coraz ostrzejsze spory polityczne. Powoli rodzi się dekada lat dwudziestych, w cieniu wielkiej pandemii. Ciekawe w jakim kierunku popchnie ona kino i popkulturę.

Lucas207

Osobiście uważam, że kino, bynajmniej z Hollywood, skończyło się w 1995 roku, potem trudno o jakiś dobry film. Niestety wiele czynników wpłynęło na jakość kina, niestety wiele tych czynników wymieniłeś.

ocenił(a) film na 10
michael_krytyk

Najlepsze filmy USA robi!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones